A Szervdonáció és Transzplantáció Európa Napját az Európa Tanács kezdeményezésére 1996-ban, Genfben rendezték meg először, majd 2005-ben a WHO október második szombatját a Szervdonáció és Transzplantáció Világnapjává nyilvánította. Október 12-én tizenharmadik alkalommal szerveztünk Magyarországon világnapi rendezvényt. Rendezvényünk célja tiszteletadás a donoroknak és családtagjaiknak, illetve szolidaritás a szervátültetésre váró betegek iránt. A transzplantáltak köszönetüket fejezik ki a szervátültetés lehetőségét megteremtő (donorjelentő), valamint a transzplantációt és az utógondozást végző egészségügyi dolgozóknak.
Díjátadó ünnepség
A Szervdonációs és Transzplantációs Világnap délutáni díjátadó ünnepsége után sokan gyülekeztek a Mezőgazdasági Múzeum előtt, hogy részt vegyenek az immár hagyományos fáklyás sétán a Hősök terére, a donorok emlékére.
A cikk megosztása
